Obsah tejto web stránky je vhodný len pre osoby
staršie ako 18 rokov.

close Mám viac ako 18 rokov

Schloss Gin 0,5 l

Gin zo zámku Johannisberg - skutočná vzácnosť

2285000
Cena bez DPH 34,99 € bez DPH
41,99 €
S DPH
Zvoľte počet kusov
Cena s DPH 41,99 €
Skladom

Doména zámku Schloss Johannisberg z Rheingau, známa po celom svete pre svoje vysoko kvalitné prémiové vína, dokázala so zámkom Schloss Gin vytvoriť pôsobivý výtvor. V tomto remeselnom a chutnom majstrovskom diele sa jemné arómy plodov borievky stretávajú so slnkom vyzretou horkou pomarančovou kôrou doplnenou kvetinovými tónmi levandule a sviežosťou citrónovej trávy. V cieli sa jasne ukazuje ovocnosť slnkom zaliatych horkých pomarančov, ktorým sa darí v zámockej záhrade vinárstva.

Zvláštnou vlastnosťou vynikajúceho produktu Schloss Gin je jeho špeciálny spôsob výroby. Destiluje sa podľa londýnskeho suchého umenia výlučne prírodnými rastlinnými látkami. To znamená, že Schloss Gin sa získava výlučne opätovnou destiláciou takzvaných botanických látok. Odborný termín "botanicals" popisuje bylinné zložky, ktoré slúžia na ochutenie - v tomto prípade hlavne plody borievky a šupky horkých pomarančov. Pri výrobe London Dry Gin Art je zakázané pridávať do destilátu umelé prísady vo forme farbív. Následné pridanie cukru je tiež povolené len vo veľmi obmedzenej miere. Okrem svojej špeciálnej výrobnej metódy sa gin zo zámku Johannisberg vyrába len v malom množstve, a preto je pre znalcov a zberateľov presne tým pravým.

V roku 2018 získal zámok Schloss Gin titul „Najlepší gin v Nemecku“, ktorý udeľuje online časopis „Der Feinschmecker“.

K histórii zámku Gin

Výroba vína a destilátov najvyššej kvality si vyžaduje veľké skúsenosti. Tú vlastnil pivničný majster Odo Staab z Fuldy (1745-1822), ktorý sa v tom čase zaslúžil o rozširovanie johannisbergských vín. Okrem vinohradníctva bol nadšený aj liehovinami a vydal početné knihy. V roku 1805 vydal Staab „Knihu literatúry faktu o výrobe extraktov, tinktúr, esencií, olejov a likérov“, v ktorej okrem iného zostavil praktický návod na výrobu borievkovej vody a horkého pomarančového likéru. Zámok Schloss Johannisberg teda oživuje toto množstvo skúseností so zámkom Schloss Gin.

Kategória

Novinky
Premium
Schloss Johannisberg

Objem

0,5 l

Krajina pôvodu

Nemecko

EAN

4003310016439

Obsah alkoholu

44 %

Cena

30 - 50 €

Napíšte recenziu ako prvý !